دسرهای مناسب برای پذیرایی روز خواستگاری

دسرهای مناسب برای پذیرایی روز خواستگاری

مراسم خواستگاری یکی از مراسم‌های بسیار مهم و بیاد ماندنی در زندگی افراد است. این مراسم در خانه‌ی دختر برگزار می‌شود و پذیرایی از خانواده پسر بر عهده‌ی آن‌هاست. معمولا مراسم خواستگاری جزو آشنایی‌های اولیه‌ی دو خانواده است. به همین دلیل پذیرایی روز خواستگاری در شکل گیری ذهنیت خوب از میزبان نقش به سزایی دارد. در این مقاله نکاتی را برای یک پذیرایی مناسب در روز خواستگاری بیان می‌کنیم.

چای عضو اصلی پذیرایی روز خواستگاری است.

مهم‌ترین و نوستالژیک‌ترین بخش از پذیرایی روز خواستگاری چای است. در یک پذیرایی مناسب چای باید به اندازه دم کشیده باشد و عطر و رنگ خوبی داشته باشد. چای‌ها نباید بیش از اندازه کم رنگ یا پررنگ باشند. دقت کنید که چای دم نکشیده یا جوشیده نباشد. استکان‌های چای باید زیبا و تمیز باشند. توصیه می‌شود از سینی‌هایی که جنس لیزی دارند برای تعارف کردن چای در پذیرایی روز خواستگاری استفاده نکنید. زیرا به دلیل استرس موجود در این مراسم، ممکن است در حین تعارف کردن چای بی احتیاطی کنید و چای‌ها روی خودتان یا دیگران بریزد‌.

می‌توانید در سینی چای یک شاخه گل طبیعی یا مصنوعی قرار بدهید. در کنار چایی از قند‌ان حاوی قند‌های شکل‌دار و طعم‌دار، پولکی، توت خشک، خرما یا شکلات استفاده کنید. پس از آنکه میهمانان چای را میل کردند استکان‌های خالی را از روی میز جمع آوری کنید‌.

پذیرایی خواستگاری با میوه

پذیرایی خواستگاری با میوه

میوه نیز در پذیرایی روز خواستگاری اهمیت زیادی دارد. حتما میوه‌های رسیده‌ای را انتخاب کنید که ظاهری زیبا، سالم و شکیل دارند. میوه‌ها را به خوبی بشویید و خشک کنید تا براق شوند. برای یک پذیرایی خواستگاری مناسب بهتر است میوه‌ها در زمان سرو دمای مناسبی داشته باشند. بنابراین دمای یخچال خود را تنظیم کنید تا میوه‌ها بیش از حد سرد یا گرم نشوند. برای پذیرایی در مراسم خواستگاری خرید سه نوع میوه کافی است‌. تجملات بیش از اندازه و تزئین زیاد میوه‌ها برای این مراسم ضرورتی ندارد. بهترین کار این است که آن‌ها را به صورت منظم داخل یک ظرف شکیل بچینید.

پوسته‌های میوه‌ها را در طول مراسم از داخل بشقاب‌ها جمع آوری کنید. بهتر است بشقاب‌های کثیف را با بشقاب جدید جایگزین کنید. قرار دادن نمک پاش بر روی میز‌ها را فراموش نکنید.

پذیرایی با شیرینی

پذیرایی با شیرینی

رسم پذیرایی روز خواستگاری با شیرینی در خانواده‌های مختلف متفاوت است. در برخی از خانواده‌ها میزبان شیرینی خشک تهیه می‌کند. در خانواده‌های دیگر میزبان از شیرینی‌های تری که خانواده پسر با خود آورده‌اند، برای پذیرایی استفاده می‌کند. در برخی از خانواده‌ها اما تا زمانی که خانواده دختر جواب مثبت قطعی نداده باشد، شیرینی تر یا خشک سرو نمی‌شود. اگر بر طبق رسم و رسوم خانواده‌تان تصمیم مبنی بر سرو شیرینی گرفتید، حتما شیرینی‌هایی را انتخاب کنید که تازه باشند. همچنین شیرینی‌ها اندازه مناسبی داشته باشند و خوردن آن‌ها راحت باشد. سعی کنید در یک ظرف از مدل‌های مختلف شیرینی استفاده کنید.

معمولا در پذیرایی روز خواستگاری، شیرینی‌ها بلافاصله بعد یا قبل از  چای تعارف می‌شوند. شیرینی‌ها را به هیچ عنوان با جعبه به مهمانان تعارف نکنید و آن‌ها را در ظرف شیرینی خوری زیبایی به صورت مرتب بچینید.

کلام آخر

نیازی نیست به دنبال پذیرایی‌های خاص و متفاوت باشید. در صورتی که به تنوع علاقه دارید، می‌توانید دسر دیگری نیز در کنار سایر قسمت‌های پذیرایی سرو کنید. اما به یاد داشته باشید که تجملات بیش از حد در پذیرایی روز خواستگاری درست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 8