خوراک مرغ آفریقایی، سفری از دشت‌های آفریقا تا دیوار چین

خوراک مرغ

خوراک مرغ آفریقایی، سفری از دشت‌های آفریقا تا دیوار چین

آن چه که در بشقاب خوراک مرغ آفریقایی شما وجود خواهد داشت شامل یک تکه مرغ آب دار با پوست ترد، سیب‌زمینی‌های لطیف و فلفل‌های رنگارنگی است که در سس نارگیل بادام شناور شده‌اند تا ترکیبی بی‌نظیر از تندی و شیرینی را به شما ارائه دهند. با توجه به نام این غذا شاید تعجب کنید اگر بگویم که این غذا اولین بار توسط یکی از آشپزان سلطنتی کشور پرتغال پخته شد.

با این حال از آن جایی که آشپز پرتغالی قصه ما تحت تاثیر غذاهای محلی منطقه آفریقا دستور پخت این غذا را ابداع کرده بود، تصمیم گرفت تا با گنجاندن اسم آفریقا در نام این غذا، به نوعی از مردم آفریقا قدر دانی کند و اینگونه بود که خوراک مرغ آفریقایی برای اولین بار پخته شد. بافت آب دار مرغی که پوست آن به خوبی ترد شده و ترکیب بی‌نظیر سس و ادویه‌های مخصوص که آدم‌ را تا حدودی یاد غذاهای چینی نیز می‌اندازد، همه در کنار هم بیانگر این موضوع هستند که خوراک مرغ آفریقایی، غذایی است که خوردن آن می‌تواند شما را به هیجان بیاور.

دستور پخت خوراک مرغ آفریقایی

مواد لازم برای پختن خوراک مرغ آفریقایی شامل یک کیلو گرم کتف یا ران مرغ، سه و نیم قاشق سوپ خوری ادویه کاری، دو و نیم قاشق سوپ خوری پودر پاپریکا، یک قاشق سوپ خوری نمک، دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون، یک عدد پیاز ورقه شده، یک قاشق سوپ خوری زنجبیل خرد شده، سه حبه سیر خرد شده، یک لیوان آب مرغ، دویست و هفتاد گرم شیر نارگیل، یک و چهار دهم لیوان کره بادام زمینی، دو عدد برگ بو، یک و نیم لیوان سس صدف، چهارصد گرم سیب زمینی و دو عدد فلفل دلمه است. پس از آماده کردن مواد مورد نیازتان برای تهیه خوراک مرغ آفریقایی، دمای فر را روی 350 درجه فارنهایت یا همان 180 درجه سانتی‌گراد تقسیم کنید.

خوراک مرغ

پیش از این که سراغ مرغ بروید روغن زیتون را در یک قابلمه بریزید و قابلمه را روی گاز بگذارید تا گرم شود سپس ادویه را با یک دیگر ترکیب کنید و مرغ را در آن بغلتانید، زمانی که احساس کردید که ادویه به خوبی روی پوست مرغ نشسته‌است، مرغ را داخل قابلمه روغن زیتون بیندازید و اجازه بدهید هر طرف آن بین دو الی سه دقیقه حرارت ببیند.

انتقال به یک قابلمه بزرگ‌تر

پس از این که مرغ به خوبی حرارت دید و به رنگ قهوه‌ای در آمد باید آن را به همراه روغن زیتونی که در آن سرخ شده به یک قابلمه بزرگ‌تر منتقل کنید. پس از انتقال مرغ به قابلمه بزرگ‌تر، پیاز را به ترکیبتان اضافه کنید و اجازه دهید خوراک مرغ پنج دقیقه دیگر حرارت ببیند.

پس از پنج دقیقه نوبت به اضافه کردن زنجبیل و سیر می‌رسد، سی ثانیه پس از اضافه کردن سیر و زنجبیل بوی خوراک مرغ آشپزخانه شما را پر خواهد کرد. حالا نوبت اضافه کردن پاپریکا و پودر کاری به خوراک مرغ است، سی ثانیه پس از اضافه کردن پاپریکا سایر مواد را به ترکیبتان اضافه کنید و منتظر بمانید تا آب مرغتان شروع به جوشیدن. پس از جوشیدن آب مرغ؛ کل ترکیب را به مدت چهل و پنج دقیقه در فر قرار دهید. به همین راحتی، خوراک مرغ آفریقایی شما آماده سرو شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code