غذاهای مالزی ، ترکیبی از رنگ و مزه

غذاهای مالزی 1

مالزی کشوری سرسبز استوایی در آسیای شرقی که بدلیل وجود رستوران ها کافه های بی شمارش ، بوی ادویه ها و غذاهای این کشور را در جای جای آن حس خواهید کرد ، البته بوی غذاهای مالزی شاید برای خیلی از توریست ها بخصوص ایرانی ها مطبوع نباشد ، اما برای خیلی ها که به دنبال کشف و امتحان کردن مزه های مختلف غذاهای جدید از ملل های مختلف هستند ، جذاب است .

کشور مالزی پر شده است از مردمانی با قوم ها ، ملیت ها و مذاهب و فرهنگ های مختلف که از همین رو این موارد بر روی غذاهای مالزی هم تاثیرگذار بوده است و تنوع آن را بسیار زیاد کرده است . سه ملیت مالایی ، چینی و هندی در این کشور بیشتر از اقوام دیگر زندگی می کنند و در کنار آنها مردمانی از کشورهای اروپایی ، عربی و حتی ایرانی هم دیده می شوند که در این کشور زندگی می کنند . به همین دلیل تنوع غذاهای مالزی ، چینی و هندی در رستوران های مالزی نسبت به غذاهای کشورهای دیگر بیشتر است .

 غذاهای مالزی ، تنوع ادویه ها و مزه ها

به جرات می توان کفت در خیابان های اصلی مالزی تنوع رستوران ها مختلف به اندازه ایی زیاد است که انتخاب بین آنها بسیار مشکل است در بسیاری از پاساژهای مالزی یک طبقه از پاساژ به رستوران های مختلف اختصاص داده شده است که تازه بعد از انتخاب رستوران دلخواهتان ، وقتی گارسون رستوران ، منو غذا را برای شما بیاورد شما با یک برگ یا دوبرگ منو مواجه نمی شوید بلکه کتابچه از تنوع غذاهای مختلف در دستان شما است که می توانید از بیش از 100 نوع غذا از ملیت ها مختلف غذای دلخواهتان را انتخاب کنید .

غذاهای خیابانی در مالزی

غذاهای خیابانی1

علاوه بر کافه ها و رستوران در مالزی ، این کشور پر از غذاهای خیابانی که هر کدام جذابیت های مخصوص خود را دارند . تنوع غرفه های غذاهای گریل شده و باربیکیو – غذاهای بخارپز – غرفه هایی با میوه های استوایی با مزه های مختلف – غرفه های نوشیدنی ها طبیعی و جذاب همه همه بخش کوچکی از نمونه غذاهای خیابانی کشور مالزی است که تجربه تمام آنها در یک سفر کوتاه به این کشور سرسبز غیر ممکن است .

در اینجا به معرفی کوتاه از محبوب ترین غذاهای مالزی می پردازم تا اگر به دنبال تجربه و مزه های جدید بودید در هنگام سفر به کشور مالزی این غذاها را امتحان کنید .

آسام لکسا (assam laksa)

آسام لکسا یا همان نودل برنج در سوپ ماهی است که منطقه جورج تاون در جزیره پنانگ ( یکی از جزایر مالزی ) یکی از بهترین مناطق برای تجربه کردن این غذای محبوب مالایی باشد.

روسی کینای (roti canai)

روسی کینای از غذاهای مالزی

یکی از غذاهای مالزی که بیشتر در صبحانه میل می شود . اگر به پنکک علاقه دارید ، احتمالا این غذا هم مورد پسند شما خواهد بود .

روجاک (Rojak)

روجاک غذای مالزی از غذاهای مالزی

این غذا یک چیزی بین سالاد و غذا است و در اصل یک بشقاب میوه است که با مواد دیگری مانند میگو ، کوشت و ماهی قطعه قطعه شده مخلوط می شود . البته سس قهوه ای رنگ سویایی هم روی این غذا یا به عبارتی روی این سالاد می ریزند که طمع و رنگ این غذا را خوشمزه تر و زیباتر می کند.

آپام بالیک (Apom Balik) -کوی چیاپ (Koay Chiap) – باتو ماونگ ساتی (Batu Maung Satay) – چی چئونگ (chee cheong) – لوک لوک (Lok Lok) – کوی تو (Koay Teow Th’ng) – ناسی لمک (Nasi Lemak) – آیس کاکانگ (Ice Kacang) – هوکین می (Hokkien Mee) ، بخش کوچکی از تنوع بی شمار غذاهای مالزی است ، که امیدوارم با سفر به کشور مالزی ، از خوردن این غذاهای جذاب لذت برید و نظراتتان را هم برای ما ارسال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code