با نوشیدنی های سرد در کافی شاپ آشنا شوید

نوشیدنی های سرد در کافی شاپ

نوشیدنی های سرد كافی شاپ ها را بشناسید

می خواهیم بدانیم نوشیدنی های سرد كه در كافی شاپ ها سرو می شود چه تركیبی دارند و چه تفاوت هایی با یكدیگر دارند. با ما همراه باشید تا به بررسی آن ها و روش آماده سازی هر كدام بپردازیم.

میلك شیك

تركیبی از شیر، شكلات ، قهوه و بستنی میباشد. به این صورت كه پودر قهوه و شكلات تكه شده را در شیر در حال جوشیدن حل می كنند و سپس به بستنی اضافه می كنند. نتیجه یك ماده ای است كه نه به سفتی بستنی می باشد و نه به مایعی شیر. البته طعم های متفاوتی از شیك موجود است.

اسموتی

این نوشیدنی بسیار مناسب ماه های گرم سال می باشد. طعم های مختلفی دارد كه با توجه به فصل و اسانس مورد استفاده متغییر است. پایه اكثر اسموتی ها آب لیمو، عسل به همراه آب یا شیر و نعنا را دارد.معمولا  یا از میوه یخ زده استفاده می شود و یا از تكه های یخ هنگام میكس كردن كمك می گیرند.

شكلات گلاسه

تركیب بستنی شكلاتی ، شیر كاكائو و خامه است. دور تا دور لیوان را با سس شكلات تزئین می كنند و سپس بستنی را در لیوان قرار می دهند. كم كم شیر كاكائو  را ضافه كرده و نهایتا خامه را به عنوان تزیین روی لبه لیوان قرار می دهند. گلاسه نیز می تواند طعم های مختلفی داشته باشد.

نوشیدنی های سرد

آیس كافی

نسكافه و كمی شكر را در آب جوش حل می كنند و سپس به آن یخ اضافه می كنند تا یك دست شود. در مرحله آخر این محلول را به بستنی اضافه می كنند و سرو می كنند.

پانچ میوه ای

در لیوان بلندی تكه های حلقه شده آناناس و لیمو را به همراه یخ قرار می دهیم. در ظرف دیگری آب آناناس و گریپ فروت را به همراه آب گاز دار مخلوط می كنیم و كم كم به لیوان اضافه می كنیم. پانچ آناناس آماده است. پانچ نیز می تواند بسته به نوع میوه و نوع اسانس و آب میوه ای كه به آن اضافه می شود طعم های مختلفی را داشته باشد.

موهیتو

تركیب لیمو و نعنا می باشد. معمولا آب لیمو را به همراه اسانس یا عرق نعنا تركیب می كنند و در لیوان اضافه می كنند. لیوان نیز تكه های لیمو یا حلقه شده لیمو به همراه تكه های ریز یا درشت نعنا را دارد. این نوشیدنی نیز بسیار برای ماه های گرم و رفع عطش مناسب می باشد. موهیتو بسیار راحت آماده می شود و طرفداران زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code