با انواع قهوه در كافی شاپ ها اشنا شوید

انواع قهوه

انواع قهوه ها در كافی شاپ

در این مطلب به بررسی نوشیدنی گرم معروف كافی شاپ ها یعنی قهوه می پردازیم. در ایران نوشیدنی گرم محبوب جامعه چای می باشد. به همین دلیل است كه مدل های مختلف قهوه برای اكثر ما مبهم است. نگران نباشید با ما همراه باشید تا برای همیشه از انواع قهوه آگاه باشید.

یكی از پر طرفدارترین نوشیدنی های گرم در سراسر دنیا قهوه است. ماده موثره قهوه كافئین است.تقریبا در هر فنجان قهوه 100 میلی گرم كافئین وجود دارد. كافئین مزایا و معایبی دارد. معمولا مصرف كافئین باعث بی خوابی و یا سرحالی می شود. هم چنین در برخی افراد ممكن است افت فشار بدهد. البته هستند كسانی كه به كافئین حساسیت های مختلف دارند و باید از این نوشیدنی دوری كنند. معمولا عمده تفاوت قهوه ها نحوه اماده سازی و دم كردن آن هاست كه اسم های مختلفی به خود اختصاص داده اند. معروف ترین آن ها قهوه ترك ، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو می باشد.

قهوه ترك

در این روش آماده سازی پودر قهوه ترك را بسیار نرم آسیاب می كنند و تبدیل به آرد می شود. این نوع را می توان در قهوه جوش های معمولی درست كرد. روی آن مقداری كف و ته فنجان لرد دارد. این مدل قهوه برای فالگیری بسیار مناسب است.

انواع قهوه

قهوه فرانسه

نسبت به قهوه ترك زبرتر آسیاب می شود. تفاوت دیگر آن این است كه با دستگاه قهوه ساز دم می شود. این مدل قهوه كف و لرد ندارد. ذات این قهوه مربوط به برزیل است اما چون ابتدا در فرانسه به این روش آماده شده به قهوه فرانسوی معروف شده است.

قهوه اسپرسو

زبرتر از قهوه ترك ولی نرم تر از قهوه فرانسه آسیاب می شود و با دستگاه مخصوص اسپرسو دم می شود.

قهوه لاته

پایه آن قهوه اسپرسو می باشد و بقیه شیر است. لاته در زبان ایتالیایی به معنای شیر است. تركیب این نوشیدنی یك سوم قهوه و دو سوم شیر است. هم چنین مقدار كمی كف شیر روی لیوان قرار دارد.

قهوه موكا

پایه این قهوه نیز اسپرسو می باشد و بسیار پر طرفدار است. موكا تركیبی بی نظیر از قهوه اسپرسو، شیر و شكلات داغ می باشد.

قهوه آمریكانو

این نوشیدنی نیز بسیار پرطرفدار است و پایه ی آن اسپرسو می باشد. برای كسانی مناسب است كه تلخی اسپرسو برایشان آزار دهنده است. یك شات اسپرسو با یك شات آب جوش مخلوط می شود تا غلظت آن كم شود.

قهوه آفاگاتو

تركیب این نوع قهوه بسیار جالب است. یك شات قهوه اسپرسو را روی دو اسكوپ بستنی وانیلی می ریزند و سرو می كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code