زمان طلایی برای خوردن ناهار

خوردن ناهار

بهترین زمان برای خوردن ناهار را می دانید ؟

همانطور که قبلا اشاره شد بهتر است هر وعده غذایی را در ساعات مشخصی خورد. این کار هم به داشتن انرژی در طول روز کمک می کند و هم باعث می شود افت قند خون پیدا نکنید. در مطالب قبلی درباره زمان طلایی صرف صبحانه گفتیم، حال میخواهیم درباره زمان مناسب خوردن ناهار  و شام صحبت کنیم.

در کشور ما معمولا ناهار غذای سنگین تری به حساب می آید. معمولا وعده های غذایی سبک تر را در صبح و شب مصرف می کنیم. خب همین جا کار اشکال دارد! باید سعی کنیم ناهار نسبت به صبحانه و شام سبک تر باشد. اگر می خواهیم به رژیم و کاهش وزن مان کمک کنیم. اگر می خواهیم به سلامت بدن مان کمک کنیم. نمی شود هر چه هوس کردیم در هر ساعتی بخوریم و بعد هم توقع کاهش وزن داشته باشیم. توجه به همین نکات ظریف باعث می شود، در یک بازه زمانی مناسب به وزن ایده آل برسید.

خوردن ناهار

به طور کلی بدن انسان ها نکات مشترک زیادی دارند. مثلا طبق مطالعات انجام شده ، بدن اکثر انسان ها در ساعات 10 صبح تا 2 بعد از ظهر بیش ترین سوخت و ساز را دارد. در این زمان دقیقا وقت رساندن کالری به بدن می باشد.اگر دقت کرده باشید این دقیقا همان زمانی است که ما یا سر کاریم، یا مدرسه و دانشگاه و نتیجه این است که فشار جسمی بیش تری تحمل می کنیم و نیاز بسیار زیادی به تمرکز داریم. دقیقا به همین دلیل بهتر است معده سنگین نباشد.

سعی کنید در این زمان 10 – 14 ناهار بخورید. از سبزیجات و حبوبات حتما کمک بگیرید تا بتوانید پروتئین لازم را بدن تان برسانید. درست است که نباید معده سنگین شود ولی اگر کم خوری بی رویه انجام دهید، خب ذهن تان درگیر می شود و تمرکز لازم را در بهترین ساعات روز از دست خواهید داد. پس با کم خوری یا زیاده روی خودتان را گول نزنید و انرژی لازم را به بدن خودتان ارائه کنید.

زمان مناسب خوردن شام

به عنوان یک نکته کوچک به زمان مناسب شام خوردن نیز اشاره می کنیم. بهترین زمان برای صرف شام 4 یا 5 ساعت بعد از خوردن ناهار است. دلیل آن هم این است که با هر بار مصرف غذا گلوکز یا قند خون شما بالا می آید و احساس نشاط بیش تری می کنید. هر چه شام با خواب شما فاصله مناسب تری داشته باشد شما خواب راحت تری را تجربه می کنید و با بی خوابی و بد خوابی مواجه نمی شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code