صبحانه روز تعطیل می‌تواند متفاوت باشد!

صبحانه روز تعطیل

روزهای تعطیل باید متفاوت باشد! شما در این روزها زمان بیشتری دارید. پس بهترین فرصت برای این است که  میز صبحانه فوق‌العاده‌ای بچینید و اعضای خانواده را به وجد بیاورید. هرگز اهمیت صبحانه روز تعطیل را فراموش نکنید!

برای داشتن یک صبحانه خوشمزه در تعطیلات آخر هفته، فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. صبحانه یکی از مهم ترین وعده‌های غذایی است و به هیچ عنوان نباید حذف شود. در وعده‌ی صبحانه حتما باید هر سه گروه مواد غذایی وجود داشته باشد. در غیر این صورت صبحانه کامل نیست. بنابراین صحانه باید حاوی کربوهیدرات، لبنیات و میوه‌ها باشد. روزهای تعطیل بهترین فرصت برای تهیه یک صبحانه کامل و خوشمزه هستند.

بهترین صبحانه برای روزهای تعطیل

صبحانه ایرانی روز تعطیل

اولین چیزی که می‌توانید برای صبحانه روز تعطیل خود فراهم کنید، نان سبوس دار داغ مانند نان سنگک است. این نان خوشمزه با تأمین کربوهیدرات روزانه، انرژی مورد نیاز بدن شما را تأمین می‌کند. به یاد داشته باشید که انرژی روزانه شما را تأمین می‌کند.

انتخاب بعدی برای صبحانه روز تعطیل، یک لیوان شیر کم چرب است. این نوشیدنی برای کودکان بسیار مقوی است. عسل و مرباهای مختلف هم یکی از انتخاب‌های عالی برای وعده‌ی صبحانه محسوب می‌شود. مرباها تنوع زیادی دارند. در فصل‌های گرم سال می‌توانید مربای میوه‌های مختلف را تهیه کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

عضو دیگری که می‌تواند در میز صبحانه روز تعطیل شما وجود داشته باشد، پنیر کم چرب است. اگر در کنار پنیر از مغزیجاتی چون گردو، بادام و پسته هم استفاده کنید، ارزش غذایی صبحانه چندین برابر می‌شود. البته اگر عسل خورده‌اید، مصرف مغزیجات زیاده روی است!

میوه‌های تازه، اسموتی و کره بادام زمینی از دیگر مواردی هستند که باعث خوشمزه شدن صبحانه شما می‌شوند.

پیشنهادهای دیگر برای بهتر شدن صبحانه روز تعطیل

حلیم صبحانه روز تعطیل

تخم مرغ غذا کاملی است که  می‌تواند به وعده صبحانه روز تعطیل شما اضافه شود. می‌توانید تخم مرغ را به صورت آب‌پز، نیمرو یا املت تهیه کنید.. از دیگر صبحانه های لذیذی که می‌توانید برای روز تعطیل خود تدارک ببینید عدسی کم نمک است. این غذا سرشار از پروتئین گیاهی است. خوردن عدسی در صبحانه قند خون شما را تنظیم می‌کند. این غذا جایگزین مناسبی برای پنیر و تخم مرغ در صبحانه روز تعطیل شما محسوب می‌شود.

ما ایرانی‌ها انواع آش، حلیم و فرنی‌ را در صبحانه سرو می‌کنیم. غذاهای لعاب‌داری چون حلیم می‌توانند روز شما را بسازند. پس اگر کمی زودتر از خواب بیدار شوید و آش مورد علاقه خود را به همراه نان تازه تهیه کنید، می‌توانید بهترین صبحانه را نوش جان کنید.

سخن آخر

صبحانه یک روز تعطیل

یک پنجم انرژی دریافتی روزانه شما از طریق خوردن صبحانه تأمین می‌شود بنابراین بهتر است در یک روز تعطیل که فرصت کافی برای تهیه صبحانه در اختیار دارید، این فرصت طلایی را از دست ندهید و صبحانه‌ای کامل و لذیذ را در کنار خانواده و کودکان خود سرو کنید. البته صبحانه در همه روزها اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید. برخی از پیشنهادهای این مقاله به زمان زیادی نیاز ندارند. بنابراین می‌توانند برای روزهای کاری نیز مناسب باشند. هرگز بدون صبحانه به محل کار یا مدرسه نروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =