چگونه یك دمنوش خوب انتخاب كنیم

انتخاب دمنوش خوب

كدام دمنوش برای شما مناسب است

هیچ كس به اندازه خود شما خودتان را نمی شناسد. این یك امتیاز بزرگ است. با خودتان رو راست باشید و ببینید به چه چیزی نیاز دارید. اگر احساس می كنید نیاز دارید كمی آرام تر باشید ولی ترجیح می دهید از مصرف دارو خود داری كنید دمنوش ها گزینه های مناسبی هستند. در واقع خود شما هستید كه باید یك دمنوش خوب برای خودتان انتخاب كنید. در موارد عمومی شاید بتوان سرخود دم نوش مصرف كرد و مشكلی نداشته باشد اما اگر قرار است هر روز مصرف كنید و یا برای مصرفی خاص مانند فشار خون ، تنظیم چربی و یا آرامش اعصاب می خواهید از دمنوش ها كمك بگیرید بهتر است با پزشك طب گیاهی صحبت و مشورت كنید.

اما در مواردی هست كه انسان می تواند خودش از دمنوش ها كمك بگیرد ولی باید اطلاعاتی درباره آن ها و خواص مختلف هر كدام به دست بیاورد. بهترین راه برای كسب اطلاعات مطالعه است. برای خوردن چیزی كه می تواند به بدن تان كمك كند وقت بگزارید. هر دمنوش می تواند همان قدر كه مفید است برای شخص خاصی مضر باشد. از حرفای همسایه و كوچه و بازار اطلاعات دقیقی دستگیر شما نمی شود.

دمنوش خوب

بهترین راه این است كه اگر شنیدید دمنوش گل ختمی برای فشار خون مناسب است و كمك كننده است، كمی درباره آن تحقیق كنید. برای این كار می توانید از عطاری ها و یا پزشك های سنتی مشورت بگیرید و اطلاعاتتان را كامل كنید. جمع كردن اطلاعات ممكن است زمان بر باشد ولی همیشگی است و شما همیشه می توانید از آن ها استفاده كنید. راه دیگر كسب اطلاعات هم اینترنت است. البته در فضای مجازی یا اینترنت اطلاعات نادرست بسیار زیاد است ولی می توان با مراجعه به سایت هایی كه از اعتبار كافی برخوردارند اطلاعات خوبی جمع آوری كرد.

با روش هایی كه گفته شد یعنی در ابتدا ببینید كه برای چه می خواهید دمنوش مصرف كنید سپس با مراجعه به پزشك طب سنتی یا استفاده از فضای مجازی اطلاعاتی درباره دمنوش و گیاه مورد نظرتان كسب كنید. این اطلاعات هر چند دست و پا شكسته می توانند شما را راهنمایی كنند كه آیا آن دمنوش به كار شما می آید یا نه. ممكن است عوارضی كه یك گیاه برای یك بدن دارد بیشتر از حسن آن باشد. نكته دیگر این است كه بهترین زمان برای آماده سازی دمنوش 10 الی 15 دقیقه دم كردن آن است. با این مدت زمان اكثر گیاهان خاصیت خود را به محلول می دهند و شما با مصرف محلول دمنوش از خواص آن بهره مند می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code