نحوه پخت باقلا قاتوق گيلانی

باقلا قاتوق

آموزش پخت باقلا قاتوق گیلانی

گیلان مهد غذاهای سنتی در شمال كشور عزیزمان ایران می باشد. یكی دیگر از غذاهای معروف این شهر باقلا قاتوق می باشد. همان طور كه از اسمش پیداست ماده اصلی این غذای بسیار خوشمزه باقلا می باشد. معمولا این غذا را به عنوان خورشت در كنار برنج سرو می كنند ولی طعم بی نظیر آن بدون برنج هم نمایان است.

مواد لازم جهت تهیه باقلا قاتوق گیلانی

پاچ باقلای كشاورزی : 300 گرم

تخم مرغ : 3 عدد

شوید خشك : 2 قاشق غذاخوری

كره یا روغن زیتون : 100 گرم

سیر كوبیده شده : 4 حبه

آب : 1 لیتر

دارچین به مقدار نیاز

نمك ، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

این مواد برای تهیه غذای 4 نفر كافی است.

باقلا قاتوق

نحوه پخت غذای خوشمزه باقلا قاتوق گیلانی

در اولین مرحله باید پوست باقلا را جدا كنید. پس از جدا كردن پوست باقلا كمی روغن زیتون یا كره ( به دلخواه ) را در ماهی تابه داغ كنید و باقلا را به آن اضافه كنید. بعد از آن كه كمی تفت خورد نوبت به اضافه كردن سیر كوبیده به همراه زردچوبه و نمك می باشد. هم چنین در حین تفت مواد باید شوید را نیز اضافه كنیم.

بعد از آن كه كلیه مواد به خوبی تفت داده شدند یك لیتر آب را اضافه كنید. صبر كنید تا باقلا نیم پز شود و آب به جوش بیاید. بعد از آن تخم مرغ ها را به محلول اضافه كنید تا آب پز شوند. در این مرحله به هیچ وجه مواد را هم نزنید و گرنه تخم مرغ از هم می پاشد. در مرحله آخر برای عطر و بو می توانید دارچین را اضافه كنید.

نكاتی درباره پخت باقلا قاتوق

پاچ باقلا را اكثر فروشگاه ها و عطاری های سطح كشور موجود دارند.

باچ باقلا دو نوع است یكی كشاورزی و یكی محلی. باچ باقلای كشاورزی زودپز تر می باشد و پس از پخته شدن له می شود ولی پاچ باقلای محلی پس از پخته شدن فرم خود را حفظ می كند.

اگر از باقلای تازه استفاده می كنید نیازی نیست كه خیس بخورد ولی اگر از باقلای خشك استفاده می كنید حتما بگزارید خیس بخورد.باقلای خشك باید از شب قبل خیس بخورد و گرنه پوست آن جدا نمی شود و باعث تلخی غذا میشود.

سعی كنید از باقلای مازندارانی استفاده كنید چرا كه آن باقلا در غذای باقلا وابیج استفاده می شود.

مصرف زیاد شوید باعث تلخی غذا می شود.

اگر ذائقه شما با تخم مرغ سازگار نیست می توانید آن را حذف كنید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code