معرفی چند غذای گیاهی بین المللی

غذای گیاهی بین المللی

آشنایی با  چند غذای گیاهی بین المللی

در این مطلب می خواهیم چند غذای گیاهی بین المللی بسیار معروف در كشور های مختلف را به شما معرفی كنیم. در این مطلب می توانید بدانید كدام كشور ها به غذاهای گیاهی اهمیت بیش تری می دهند و با معروف ترین آن ها نیز آشنا شوید.

1 – ایتالیا (غذای گیاهی :‌ سوپ ریبولیتا )

در واقع سوپی است كه با لوبیا سفید درست می شود. علت تهیه آن عدم دسترسی دهقانان ایتالیایی به گوشت بوده است. اما به مرور زمان به یكی از محبوب ترین سوپ های ایتالیایی تبدیل شد. در حال حاضر این سوپ در برخی رستوران ها به همراه سوسیس و پنیر آماده می شود ولی اصل این غذا كاملا گیاهی می باشد. تركیبات آن اسفناج ، پیاز ، هویج ، كرفس و لوبیا سفید است كه معمولا با نان تست سرو می شود.

2-  شیلی ( غذای گیاهی : پوروتوس گرانادوس )

پوروتوس گرانادوس  یك غذای معروف كشور شیلی می باشد. تركیب اصلی آن كدو حلوایی می باشد كه به همراه لوبیا ، ذرت ، پیاز و ادویه های گوناگون آماده می شود. معمولا در این غذا كدو حلوایی را به صورت پوره آماده می كنند و سایر گیاهان را به آن اضافه می كنند. در نهایت این غذا به صورت یك سوپ غلیظ برای مشتری سرو می شود.

 

غذای گیاهی بین المللی

3 – اتیوپی ( غذای گیاهی : اینجرا و وات )

در سفر به اتیوپی اینجرا را حتما امتحان خواهید كرد. اینجرا یكی از نان های معروف این كشور است. به دلیل استقبال زیاد توریست ها از این نان ، انواع غذا ها با آن سرو می شود. هم چنین یكی دیگر از معروف ترین غذاهای اتیوپی سوپ وات می باشد. ماده اصلی سوپ وات عدس است و بسیار غلیظ می باشد. اینجرا و سوپ وات یكی از غذاهای پر مخاطب اتیوپی می باشد.

4 – یونان ( غذای گیاهی : دولماس )

خیلی ساده بخواهیم همان دلمه است كه در ایران با آن آشنا هستیم. دلماس برگ درخت انگور است و برنج كه با روغن زیتون طبخ داده میشود. این غذا چنان فراگیر است كه آن را حتی در سوپر ماركت ها می توانید تهیه كنید.

5 – لبنان ( غذای گیاهی : سالاد تبوله )

مواد تشكیل دهنده سالاد تبوله بلغور، نعناع ،‌گوجه فرنگی ، خیار و جعفری می باشد كه همراه با روغن زیتون سرو می شود. این سالاد در سال های اخیر بسیار طرفدار داشته و جز سالاد های اصلی كشور لبنان محسوب می شود و در تمام جشن ها و مراسم مختلف جای خود را در بین غذاهای لبنانی باز كرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code