دستور تهیه سریع صبحانه‌های مقوی

دستور تهیه سریع صبحانه‌های مقوی

دستور تهیه سریع صبحانه‌های مقوی

این که هر روز پس از بیدار شدن خودمان را به یک صبحانه کامل و مقوی دعوت کنیم، زیادی از حد آرمانی است. حقیقت این است که بسیاری از ما حتی وقت خوردن صبحانه را هم نداریم، اما این نباید بدان معنا باشد که خودمان را اسیر شکر و شیرینیجاتی کنیم که به جای افزایش دادن انرژی، آن را کاهش می‌دهند. برای این که شما را از شر صبحانه‌های پرشکر و کم بازده رایج راحت کنیم، تصمیم گرفتیم تا با ارائه دستور تهیه چند مدل صبحانه که به سرعت آماده می‌شوند، رنگ و بویی تازه به زندگی شما ببخشیم.

کره بادام زمینی به همراه موز و عسل، معجون استثنایی برای صبحانه

یکی از سریع‌ترین و بهترین غذاهایی که می‌توان روی آن برای یک روز پرانرژی حساب باز کرد. مخلوط عسل، کره بادام زمینی و موز است. می‌توانید برای مقوی‌تر کردن این ترکیب، یک قاشق پروتئین خوراکی نیز به آن اضافه کنید. این ترکیب یکی از بهترین صبحانه‌هایی است که افراد بدنساز می‌توانند از آن استفاده کنند.

دستور تهیه سریع صبحانه‌های مقوی

سیب ورقه شده به همراه عسل

خوردن سیب رنده شده به همراه عسل برای صبحانه، می‌تواند نیازتان به هر نوع پزشکی را برطرف کند. این صبحانه مغذی گزینه‌ای فوق‌العاده برای افرادی است که در طول روز زیاد از مغز خود کار می‌کشند. می‌توانید برای خوشمزه‌تر کردن این ترکیب از ورقه‌های موز نیز استفاده کنید.

تخم مرغ نیمرو

خودمانیم، سرخ کردن یک تخم مرغ کم‌تر از پنج دقیقه زمان می‌برد، پس چرا نباید آن را جایگزین خوراکی‌های مملو از شکر کنیم. بهتر است. شما می‌توانید تخم مرغ را به همراه سوسیس و پنیر میل کنید تا مزه آن چندین برابر بهتر شود.

ظرف میوه‌های گرم

اگر در طی روز بی‌انرژی یا خواب‌آلود هستید، یک ظرف میوه که بدون هرگونه گلوتن باشد، می‌تواند کارتان را راه بیندازد. برای این که ظرف میوه‌های گرم را آماده کنید، کافی است میوه‌های همسان مانند گیلاس و بلوبری را همراه با کمی شکلات تکه‌ای داخل ماکروفر قرار دهید.

دستور تهیه سریع صبحانه‌های مقوی

همانطور که در دستورهای بالا دیدید، ترکیبات پر تکرار در صبحانه شباهت بی‌اندازه‌ای به ترکیبات پرتکرار در دسر دارند. با این حال دسر جز محبوب‌ترین وعده‌های غذایی و صبحانه از کم‌طرفدارترین وعده‌ها است. در حقیقت دو عامل در بروز چنین اتفاقی تاثیر دارد، اول این که وقتی افراد صبح از خواب بیدار می‌شوند، عموما از خودشان هم خوششان نمی‌آید، چه برسد به غذا. عامل دوم این است که بسیاری از افراد درست صبحانه خوردن را بلد نیستند و گمان می‌کنند که صبحانه صرفا همان نان و پنیری است که هر روز صبح همراه با چای شیرین می‌خورند.

بگذارید برایتان مثالی بزنم، تصور کنید که هر روز ناهار یک نوع غذا بخورید، آیا بعد از یک هفته دیگر از آن غذا خسته نمی‌شوید؟ صبحانه نیز درست مانند ناهار، یک وعده غذایی است و باید به اندازه کافی به آن توجه شود. اگر تاکنون خود را از لذت خوردن درست و حسابی این وعده محروم کرده‌اید، فردا صبح این روند را تغییر دهید و به امید خوردن یک غذای لذیذ از خواب بیدار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code