چند دلیل موجه برای خوردن دسر

چند دلیل موجه برای خوردن دسر

چند دلیل موجه برای خوردن دسر

شاید خیلی از شما هنگام خوردن دسر، عذاب وجدان داشته باشید، چراکه در اذهان عمومی، دسر شامل مواد پرکالری و پرشکر است. می‌خواهم یک خبر خوش خدمتتان بدهم، آن هم این که قرار است بعد از خواندن این مقاله با احساس گناه ناشی از خوردن دسر خداحافظی کنید و عوضش دسر را با اشتهای هرچه بیشتر میل کنید. تا به حال برایتان پیش آمده با مادران سخت گیری مواجه شوید که به کودکان خود در ازای خوردن یک بشقاب سبزیجات، کمی دسر می‌دهند.

خب باید خدمتتان عرض کنم که کار این مادران از بیخ و بن غلط است چراکه تحقیقات نشان داده این امر می‌تواند باعث به وجود آمدن اضافه وزن در کودکان شود. در ادامه در کنار هم فواید صرف دسر را مرور خواهیم کرد.

چند دلیل موجه برای خوردن دسر

خوردن دسر می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود

شیرینی‌های شکلاتی می‌توانند از وسوسه کننده‌ترین گزینه‌هایی باشند که معمولا پس از صرف شام با آن‌ها مواجه می‌شویم. شاید بسیاری از افراد گمان کنند که این مدل شیرینی‌ها پر از چربی و کالری اضافه هستند اما حقیقت این است که خوردن یک شیرینی شکلاتی که به شکل استاندارد درست شده باشد، می‌تواند موجب جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد شود. محققان این خاصیت شیرینی شکلاتی را مدیون فلاونوئیدهای موجود در شکلات می‌دانند.

خوردن دسر می‌تواند شما را عاشق پیشه کند

به کار بردن برخی مواد در دستور تهیه دسر، می‌تواند به آن قدرت‌های جادویی ببخشد. یکی از این قدرت‌های جادویی، مربوط به عشق و عاشقی است که برای افزودن آن به دسر باید از کدو تنبل استفاده کنیم.

بدن انسان‌ها نه تنها در واکنش به طعم کدوی پخته شده، تستوسترون بیشتری آزاد می‌کند بلکه حتی بوی کدوی پخته شده نیز می‌تواند محرک قوای جنسی باشد. وانیل نیز از جمله موادی است که خوردن و بوییدن آن چنین تاثیری روی انسان‌ها می‌گذارد. دیگر ماده‌ای که می‌تواند زنان را عاشق پیشه و آرام کند، شکلات تلخ است. با این حساب اگر قرار است پس از صرف دسر به استقبال یک شب رمانتیک بروید، بهتر است دسری تهیه کنید که محتوی این سه ماده باشد.

چند دلیل موجه برای خوردن دسر

خوردن دسر می‌تواند از چاقی جلوگیری کند «کاملا جدی»

شاید در هنگام خواندن این تیتر ابتدا کمی به چشمانتان شک کنید، اما درست دیده‌اید. خوردن دسر می‌تواند باعث جلوگیری از بروز چاقی شود. حتی اگر خوراکی که در مقابل شما قرار گرفته به شدت فریبند باشد، باز هم می‌توانید به کمک علم، هم زمان با خوردن آن وزن هم کم کنید.

حقیقت ماجرا این است که مغز شما زودتر از غذاهایی که خوردنشان برایتان لذت بخش است سیر می‌شود. تصویر کنید که عاشق پیتزا هستید اما نسبت به غذایی دیگر، مثلا مرغ احساس متعادلی دارید، یعنی نه خوشتان می‌آید و نه بدتان می‌آید. باور کنید یا نه، مغز شما زودتر از خوردن پیتزا سیر می‌شود و برای این که به کمک مرغ شکمتان را سیر کنید باید مقدار زیادی غذا میل کنید. پس نگران خط لاغری و سایز دور کمرتان نباشید و آخرین قاچ باقی مانده از کیک شکلاتی را با لذت میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code