بهترین غذاهای کبابی برای پیک نیک

بهترین غذاهای کبابی

انتخاب بهترین غذاهای کبابی برای پیک نیک باعث می‌شود که خوشی تعطیلات خود را تکمیل کنید! به همین دلیل در این مقاله در مورد بهترین غذاهای کبابی در پیک‌نیک صحبت کرده‌ایم. غذاهایی که با استفاده از گوشت قرمز، مرغ و ماهی تهیه می‌شوند.

بهترین غذاهای کبابی گوشت قرمز

بهترین غذاهای کبابی گوشت قرمز

یکی از بهترین غذاهای کبابی برای روزهای پیک نیک کباب‌هایی است که با گوشت قرمز پخته می‌شوند. ما ایرانی‌ها کباب‌های متنوعی با استفاده از گوشت گوسفند و گوساله تهیه می‌کنیم. این غذاها ناهار خوشمزه‌ای برای روزهای پیک نیک هستند. در ادامه چند نمونه از بهترین کباب‌هایی که می‌توانید در طبیعت درست کنید را به شما معرفی کرده‌ایم.  

  • یکی از بهترین غذاهای کبابی، کباب قفقازی است. این کباب خوشمزه از فیله یا راسته گوسفند تهیه می‌شود. برخی از افراد نیز این کباب را با فیله مرغ درست می‌کنند.
  • کباب برگ: این نوع کباب باید با استفاده از گوشت نرم راسته پخته شود. همچنین بهتر است به کمک پیاز، کیوی و سایر مواد نرم کننده آن را یک روز قبل از پیک نیک آماده کنید.
  • کباب کوبیده: کوبیده یکی از مشهورترین کباب‌های ایرانی است. اما طبخ آن به گونه‌ای که نرم باشد و از سیخ جدا نشود، نیازمند مهارت بسیاری است.
  • فیله کباب: با کباب کردن گوشت فیله‌ای می‌توانید فیله کباب درست کنید. این نوع کباب نیز باید دوازده ساعت در آب پیاز باقی بماند.

که این نوع از کباب های گوشت قرمز برای پیک نیک ساده و راحت تهیه می شود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد کباب‌های گوشت قرمز باید به آن توجه کنید، چرخاندن سیخ‌هاست. اگر بخواهید بعد از کباب شدن کامل یک سمت سیخ، به سراغ سمت دیگر بروید، آب گوشت تبخیر می‌شود. به همین دلیل کباب شما بسیار سفت خواهد شد. بنابراین بهتر است سیخ‌ها را مدام بچرخانید.

کباب مرغ

کباب مرغ1

کباب‌های مرغ نیز از بهترین غذاهای کبابی هستند که می‌توانید برای پیک نیک آن‌ها را بپزید. جوجه کباب یکی از ساده‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاها برای پیک نیک است. چرا که طبخ آن بسیار ساده است و طعم خیلی خوبی دارد. جوجه کباب خود دارای انواع مختلفی است. جوجه کباب ترش، اکبر جوجه، جوجه زعفرانی و… طعم‌های متفاوتی دارند.

یکی دیگر از کباب‌های خوشمزه‌ای که با مرغ تهیه می‌شود، کباب بال عسلی است. این غذا بسیار پرطرفدار است. برای تهیه این غذا باید بال‌های مرغ را در سس مخصوص بخوابانید و سپس آن‌ها را کباب کنید.

کباب ماهی

کباب ماهی1

سومین انتخاب خوشمزه برای غذای پیک نیک کباب ماهی است. ماهی‌ها نیز می‌توانند بهترین غذاهای کبابی باشند. کباب ماهی سالمون بدون دردسر تهیه می‌شود و یک غذای لذیذ برای روز گردش شما است.

 یکی دیگر از بهترین غذاهای کبابی، ماهی کباب بندری است که طعم فوق العاده‌ای دارد. شما می‌توانید روش طبخ بهترین کباب‌های ماهی را از مردم جنوب و شمال ایران بیاموزید.

 یکی دیگر از انواع ماهی که می‌توانید برای روز گردش خود کباب کنید، ماهی قزل آلا است. قزل یکی از محبوب‌ترین ماهی‌ها در بین مردم ایران است. این ماهی طعمی عامه پسند دارد. همچنین با روش‌های مختلف طبخ، مزه خوبی دارد. شما می‌توانید این ماهی را کباب و با سبزی پلو میل کنید.

ماهی سفید نیز از دیگر کباب‌های خوشمزه‌ای است که می‌توانید برای روز پیک‌نیک در نظر داشته باشید. یکی از بهترین مزایای این ماهی این است که نیازی به خواباندن در آب پیاز و لیمو ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 12