بهترین غذاهای بین المللی کشورهای مختلف دنیا

بهترین غذاهای بین المللی کشورهای مختلف دنیا

ما ایرانی‌ها مردمان خوش خوراکی هستیم. هر قسمت از ایران دارای غذاهای محلی بسیاری خوشمزه‌ای است که توجه بسیاری از گردشگران را جلب می‌کند. به همین دلیل است که خودمان نیز تمایل بسیاری برای امتحان کردن غذاهای بین المللی شهرهای مختلف داریم.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به کشورهای مختلف سفر می‌کنید یا به فرهنگ و رسوم جاهای مختلف علاقه دارید، این مقاله می‌تواند برای شما جذاب باشد. قصد داریم غذاهای مشهور و ملی کشورهای مختلف را به شما معرفی کنیم.

غذاهای بین المللی ملت‌های اروپایی

غذاهای بین المللی ملت‌های اروپایی

مردم اروپا جزو افرادی هستند که همیشه از بهترین غذاها استفاده می‌کنند. آشپزهای کشورهایی چون ایتالیا و فرانسه جزو بهترین و حرفه‌ای‌ترین آشپزهای دنیا هستند. حتی بسیاری از علاقمندان به آشپزی این کشورها را به عنوان مقصد تحصیل در این رشته انتخاب می‌کنند.

  • غذاهای بین المللی ایتالیا انواع پاستاست. پاستا انواع مختلفی دارد. به همین دلیل است که توانسته توجه مردم مختلف در سراسر دنیا را به خود جلب کند. ایتالیایی‌ها به پاستا علاقه زیادی دارند. اما اگر بخواهیم یک غذا را به عنوان غذای ملی ایتالیا بشناسیم، باید پاستای بلونز را معرفی کنیم.
  • غذای بین المللی و مشهور بلژیک صدف و سیبزمینی است. این غذا با نام مول فریت شناخته می‌شود. به طور کلی صدف‌ خوراکی در دستور پخت بسیاری از غذاهای بلژیک وجود دارد. اما مول فریت غذای محبوب بلژیکی‌هاست.
  • فرانسه به یک غذای بین المللی محدود نیست. در این کشور غذاهای مشهور فراوانی وجود دارند که به عنوان غذای ملی شناخته می‌شوند. سوپ پیاز، کاسوله، بیف بورگینیون، سالاد نیسی و راتاتویی جزو مشهورترین غذاهای فرانسه هستند.
  • غذای توریستی محبوب انگلیسی‌ها نیز فیش اند چیپس است. غذایی که توجه بسیاری از مردم جهان را جلب می‌کند.

غذاهای بین المللی کشورهای آسیایی

غذاهای بین المللی کشورهای آسیایی

در آسیا نژادهای مختلفی زندگی می‌کنند. به همین دلیل تنوع غذاهای بین المللی در این قاره بسیار زیاد است. در ادامه به چند نمونه از بهترین غذاهای کشورهای آسیایی اشاره می‌کنیم.

  • غذای توریستی و خوشمزه ایرانی چلو کباب است. البته هر کدام از شهرهای ایرانی غذاهای خوشمزه منحصر به خود را دارند.
  • پکینگ داک از دیگر غذاهای بین المللی آسیا است که در کشور چین طبخ می‌شود. این غذا با استفاده از گوشت اردک تهیه می‌شود و یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای چینی است.
  • خاچاپوری غذای ملی گرجستان است. البته این غذا در کشورهای دیگر سرو نمی‌شود. اما اگر گرجستان سفر کردید، حتما خاچاپوری را امتحان کنید. این غذا با استفاده از خمیر و پنیر مخصوص تهیه می‌شود.

غذاهای بین المللی امریکا

غذاهای بین المللی امریکا

غذاهای بین المللی آمریکای شمالی فست فودها هستند. این غذاها در اکثر کشورهای جهان سرو می‌شوند. به همین دلیل همه ما آن‌ها آشنا هستیم.

  • غذای ملی مردم ایالات متحده، همبرگر است. این کشور چندین برند معتبر همبرگر را به جهان هدیه داده است! همبرها به روش‌های مختلفی پخته می‌شوند و جزو خوشمزه‌ترین غذاهای بین المللی هستند.
  • پوتین نیز غذای ملی کاناداست. اگر شما هم جزو طرفداران سیبزمینی سرخ‌کرده هستید، حتما از پوتین نیز خوشتان می‌آید. این غذا با استفاده از دلمه پنیر، سیبزمینی و سس گیریوی تهیه می‌شود.

پیشنهاد می‌شود با مسافرت به هر شهر حتما غذاهای بین المللی و مشهور آن را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 36