بهترین سالادهای دنیا که باید حداقل یکبار آن‌ها را امتحان کنید

بهترین سالادهای دنیا

سالادها یکی خوراکی‌های محبوب ما انسان‌ها هستند که به عنوان میان وعده، پیش غذا و یا برای بعد از غذا مصرف می‌شوند. علاقه ما به سالاد باعث شده است که به دنبال شناخت بهترین سالادهای دنیا باشیم. بهترین سالادها موضوع اصلی ما در این مقاله هستند.

 جالب است بدانید که سالاد از دو هزار سال قبل در رژیم غذایی ما ایرانی‌ها وجود داشته است. در گذشته برای تهیه سالاد روی سبزیجات مختلف، سرکه و روغن می‌ریختند. این نوع غذای خوشمزه توسط جنگ‌های متعدد بین ایران و روم به اروپا سفر کرد و در سفره اروپایی‌ها نیز قرار گرفت. مردم نقاط مختلف جهان نیز سالادهای مختلفی ابداع کردند که هر کدام از آن‌ها طعم مخصوص به خود را دارد. با ما همراه باشید تا با بهترین سالادهای دنیا آشنا شوید.

سالاد گادو گادو اولین عضو لیست بهترین سالادهای دنیاست

این عضو از لیست بهترین سالادهای دنیا در کشور اندونزی تهیه می‌شود. گادو گادو به معنی مخلوط است. این سالاد از ترکیب بادام زمینی، تخم‌مرغ آب‌پز،  سبزیجات بخارپز و تکه‌های کیک برنج تهیه می‌شود. بادام زمینی طعم‌دهنده اصلی در این سالاد محسوب می‌شود. سالاد گادو گادو طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد.

سالاد شوپسکا

شوپسکا سالاد سنتی بلغاری است و در اروپای مرکزی محبوبیت بسیاری دارد. ترکیبات این سالاد خوشمزهگوجه‌فرنگی، پیاز، فلفل کبابی یا خام، جعفری و سیرین است. سیرین نوعی پنیر شور است که نقش مهمی در طعم خوب این سالاد ایفا می‌کند!

سالاد شوپسکا

سالاد لبنانی فتوش

این سالاد عربی خوش‌طعم نیز در لیست بهترین سالادهای دنیا قرار دارد. ترکیبات سالاد فتوش شامل گوجه‌فرنگی، خیار، پیاز قرمز، سیر، لیموترش، تربچه، نعناع و کاهو است. البته نان مدیترانه‌ای یا نان عربی پیتا نیز در ترکیبات فتوش وجود دارد. اما برخی از افراد این سالاد را با نان لواش و تافتون می‌خورند. با این کار سالاد فتوش به یک وعده غذای کامل تبدیل می‌شود.

سالاد کاپریس ایتالیایی

گوجه فرنگی قرمز، ریحان خوش‌بو در کنار پنیر موزارلای خوشمزه، سالاد کاپریس را تشکیل می‌دهند. روغن زیتون و سرکه بالزامیک به همراه نمک و فلفل سیاه  برای خوش‌طعم کردن این سالاد استفاده می‌شوند. کاپریس یک سالاد محلی ایتالیایی است که توجه مردم دنیا را به خود جلب کرده و در لیست بهترین سالادهای دنیا قرار گرفته است.

سالاد کاپریس ایتالیایی

سالاد خوشمزه الویه

اولیه یکی از بهترین سالادهای دنیاست که جای خود را در سفره ما ایرانی‌ها باز کرده. جالب است بدانید که اصالت الویه، یک سالاد روسی است. همانطور که می‌دانید این سالاد متشکل از گوشت مرغ یا کالباس، خیارشور، سیب زمینی آب‌پز و سس مایونز است. می‌ِتوان مواد دیگری چون نخود فرنگی، هویج و… نیز برای طعم بهتر به آن اضافه کرد. این سالاد در اروپا با نام سالاد روسی شناخته می‌شود.

تبوله، سالادی دیگر از لبنان

این غذای عربی جزو محبوب‌ترین سالادهای خاورمیانه شناخته می‌شود. تبوله با استفاده از  ترکیب انواع سبزیجات خوش‌طعم مثل نعناع، کاهو و پیازچه همراه با لیمو، بلغور گندم، خیار و گوجه‌فرنگی سالادی، تهیه می‌شود. ترکیباتی که خود نشانه‌ای از طعم خوب این عضو از بهترین سالادهای دنیا  محسوب می‌شوند.

سالاد تبوله

سالاد محبوب سزار

سالاد سزار عضو دیگری از لیست بهترین سالادهای دنیاست که همه ما با آن آشنا هستیم. این سالاد در منوی رستوران‌های مختلف به چشم می‌خورد. سالاد سزار با نان تست به همراه مرغ گریل شده تهیه می‌شود. پنیر پارمسان یا پارمزان برای طعم بهتر سالاد در ترکیبات آن وجود دارد.

سالاد محبوب سزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 24