محبوب ترین غذاهای گیاهی دنیا

غذاهای گیاهی

چند غذای گیاهی و خوشمزه در سرتاسر دنیا

وقتی به سفر میرویم یكی از تفریحاتی كه وجود دارد امتحان غذاهای محلی و یا بومی آن منطقه یا كشور می باشد. اكثر غذا های لذیذی كه در سطح دنیا معروف اند معمولا گوشت یا مرغ دارند. پس گیاه خواران باید چكار كنند؟ نگران نباشید با ما همراه باشید تا چند غذای گیاهی معروف در چند كشور را به شما معرفی كنیم. خواهید دید كه برخی این غذا ها آنقدر لذیذ هستند و خوب طبخ داده می شوند كه حتی افرادی كه گیاه خوار نیستند هم تمایل دارند آن ها را امتحان كنند. برخی از این غذاهای گیاهی آنقدر آوازه و شهرت دارند  كه به غذای معروف آن كشور تبدیل شده اند.

1 – هند (  نام غذا : چانا ماسالا )

هند معروف به كشور دین های مختلف است. دقیقا به خاطر همین اعتقادات مذهبی شان اكثرا از خوزدن گوشت حیوانات مختلف پرهیز می کنند و به جان آن به زندگی گیاه خواری روی آوردند. برای افراد گیاه خوار هند مانند بهشت است و غذاهای مختلفی برای گیاه خواران وجود دارد. بدون تردید یكی از معروف ترین آن ها چانا ماسالا می باشد. تركیبات آن شامل نخود ، پیاز ، گوجه ، گشنیز و انواع ادویه های هندی  می باشد. این غذای پرطرفدار هندی را هم با برنج و هم بدون برنج سرو می كنند.

2-  مكزیك ( نام غذا : تاكوی گیاهی )

یكی از معروف ترین غذاهای مكزیكی تاكو نام دارد. تاكوی گوشت معروف ترین آن هاست. اما در مرحله بعد تاكوی گیاهی قرار دارد كه بسیار پر طرفدار است. شهرت آن به قدری زیاد است كه شما در تمام شهر های مكزیك می توانید تاكوی گیاهی را تهیه كنید. این غذا با نان توریتلا ، لوبیا ، آووكادو و سالسا تهیه می شود. بسیار خوش رنگ و لعاب است و رنگ آن چشم نواز است.

غذاهای گیاهی

3 – تایلند ( نام غذا : كاری نارگیل )

همیشه وقتی از تایلند صحبت می شود ساحل زیبا تایلند در نظر انسان ها تداعی می شود.در حالی كه تایلند شهرت دیگری نیز دارد كه آن هم غذاهای بسیار متنوع و لذیذ آن است. به خصوص غذاهای گیاهی تایلندی.  یكی از این غذاها كه بسیار هم معروف است كاری ناررگیل است. كاری نارگیل نیز مانند تاكو با گوشت و مرغ و حتی میگو آماده می شود ولی سبك دیگری از آن كه كاملا گیاهی است هم طبخ می شود. ماده موثره آن شیره نارگیل به همراه ادویه كاری است كه با گیاهان مختلف تركیب می شود و سرو می شود. این نوع كاری یكی از غذاهای بسیار خوش مزه تایلند به حساب می آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 6