نکات کلیدی برای درست کردن جوجه کباب

جوجه کباب یکی از غذاهایی است که شاید درست کردن آن ساده بنظر برسد ولی نکته‌ای که در پخت این غذا وجود دارد طعم دار کردن آن و همین طور نرم بودن آن است. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات کلیدی در رابطه درست کردن صحیح آن را فرا بگیرید.

4 نکته کلیدی در درست کردن جوجه‌کباب:

1- نکته‌ی اول: زعفران

اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که قبل از هر کاری به مدت یک ساعت جوجه‌ها را در داخل زعفران دم کرده بخوابانید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پس از خواباندن در پیاز و آبلیمو باید اینکار انجام شود در صورتی که بهترین و درست ترین کار این است که قبل از هر کاری جوجه ها را در زعفران دم کرده قرار دهید تا رنگ و طعم بگیرند و پس از آن مراحل بعدی را انجام دهید.

2-نکته‌ی دوم: روغن مایع، آبلیمو و نمک

نکته‌‌ی مهمی که باید رعایت نمایید افزودن نمک و آبلیمو به این غذا است. اگر شما جوجه‌ی خام را در آبلیمو و نمک بخوابانید قطعا گوشت آن سفت خواهد شد. ولی عدم استفاده از این دو چاشنی نیز موجب بی طعم بودن جوجه‌ها خواهد شد، حال باید چکار کنیم؟

بهترین راه این است که قبل از افزودن آبلیمو و نمک به جوجه ها روغن مایع اضافه نمایید تا مانع از نفوذ مستقیم آبلیمو و نمک شود. پس از اینکه به جوجه‌ها روغن مایع اضافه کردید می‌توانید با خیال آسوده به جوجه ها آبلیمو و نمک اضافه کنید تا طعم خوشمزه‌ای به خود بگیرند.

 

درست کردن جوجه کباب

3- نکته‌ی سوم: پیاز

نکته‌ی بعدی برای مزه دار کردن جوجه‌ها پیاز آن است. به نظر شما پیاز رنده شده بهتر است یا خرد شده؟

اگر پاسخ شما خرد کردن است کاملا صحیح است. زمانی که شما پیاز را رنده می‌کنید قطعا به پیازها می‌چسبند و هنگام کباب کردن پیازها می‌سوزند و بوی نامطبوعی ایجاد می‌شود. لذا بهترین راه خرد کردن پیازها است و اندازه‌ی پیازها نباید خیلی ریز و یا خیلی بزرگ باشد. معمولا پیازها بهتر است خلالی باشند.

4-نکته‌ی چهارم: ادویه جات

نکته‌ی مهم آخر استفاده از ادویه جات مخصوص است. معمولا ادویه‌هایی مانند فلفل و مقداری زردچوبه و پابریکا و پودر پیاز برای خوش بو کردن بیشتر مرغ مناسب هستند.

مرور کلی بر تهیه‌ی جوجه کباب…

پس از تکه تکه کردن مرغ ها آنها را به مدت یکساعت داخل زعفران قرار دهید. پس از یک ساعت جوجه ها را در داخل روغن مایع بغلطانید و پس از آن جوجه ها را در داخل پیاز و آبلیمو و ادویه جات قرار دهید و پس از آن درِ ظرف را بسته و یک ساعت دیگر در داخل یخچال قرار دهید. پس از یک ساعت می‌توانید جوجه‌ها را کباب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code