دسرهای مقوی برای بچه ها

دسرهای مقوی برای بچه ها

بسیاری از بچه‌ها خوب غذا نمی‌خورند. آن‌ها عاشق خوردن تنقلات هستند. بهترین کار این است که در برنامه غذایی این بچه‌ها، از دسرهای مقوی استفاده کنید. دسرهایی که خوشمزه هستند و می‌توانند مواد مغذی مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنند.

بچه‌ها دسرها را دوست دارند. آن‌ها از خوردن خوراکی‌های خوشمزه و متنوع لذت بسیاری می‌برند. در این مقاله دسرهای مقوی و خوشمزه‌ای را نام برده‌ایم که می‌توانند مواد مورد نیاز برای رشد فرزند شما را تأمین کنند.

دسرهای سنتی

برای تهیه دسرهای سنتی از مواد طبیعی استفاده می‌شود. به همین دلیل خاصیت بیشتری نسبت به دسرهای مدرنی چون بستنی‌ها و… دارند. البته ممکن است بچه‌ها آن‌ها را دوست نداشته باشند. البته با اضافه کردن برخی مواد می‌تواند آن‌ها را خوشمزه‌تر کنید. در ادامه به خوشمزه‌ترین دسرهای مقوی سنتی برای بچه‌ها اشاره کرده‌ایم.

  • یکی از دسرهای مقوی برای کودکان پاناکوتای خرما است. این دسر قند طبیعی دارد. پاناکوتای خرما بهترین جایگزین برای دسرهایی است که با شکر بسیار زیاد تهیه می‌شوند.
  • خاگینه ی موز یکی از دسرهای مقوی و خوشمزه است که کودک شما می‌تواند به عنوان میان وعده از آن استفاده کند.
  • شیرینی‌های سنتی مانند باسلوق، راحت الحلقوم، حلوا، مسقطی و… از دیگر میان وعده‌های مقوی برای بچه‌ها محسوب می‌شوند.

دسرهای مقوی مدرن

دسرهای مقوی مدرن

بچه‌ها به دسرهای مدرن علاقه بیشتری دارند. معمولا برای تهیه این دسرها باید از شکر زیادی استفاده کرد. اما می‌توان با افزودن میوه‌ها و سایر مواد طبیعی آن‌ها را به دسرهای مقوی برای بچه‌ها تبدیل کرد. در ادامه خوشمزه‌ترین دسرهایی که می‌توانید برای فرزندان تهیه کنید را نام برده‌ایم.

  • دسر موز و کره بادام زمینی مورد علاقه بسیاری از بچه‌هاست. این دسر بسیار مقوی و خوشمزه است. اگر کودک شما به کره بادام زمینی حساسیت دارد، می‌توانید به جای آن از ترکیب موز و نوتلا استفاده کنید.
  • اگر کودک شما به راحتی میوه نمی‌خورد و دوست ندارد، می‌توانید با افزودن انواع میوه به کیک‌های مختلف دسرهای مقوی و خوشمزه‌ای را برای آن‌ها تهیه کنید. راه دیگر این است که اسموتی‌های میوه‌ای تهیه کنید. همچنین می‌توانید میوه‌ها را در کنار سس‌های شکلاتی برای آن‌ها سرو کنید. با این ترفندها ویتامین‌های مورد نیاز بدن فرزندتان تأمین می‌شود.
  • می دانید که شیر یکی از مهم‌ترین نوشیدنی‌های مغذی برای کودکان است. دسرهای مقوی بسیاری وجود دارند که با استفاده از شیر تهیه می‌شوند. این دسرها باعث بهتر شدن طعم شیر و علاقه بیشتر کودک به این ماده می‌شوند. اسموتی‌ها ترکیب موز و میوه هستند و دسر کاملی محسوب می‌شوند. شیک‌ها و ترکیب شیر با شکلات از دیگر راه‌های تغییر مزه شیر است.
  • یکی دیگر از انواع دسرهای مقوی که شما می توانید به عنوان میان وعده برای کودک خود تهیه کنید دسر موز و بادام است. اگر فرزند شما در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کند، این دسر می‌تواند بهترین انتخاب برای بعد از ورزش باشد.

نتیجه‌گیری

در نهایت شما مادر عزیز می‌توانید با تهیه انواع دسرهای مقوی هم تنوع غذایی برای کودک خود ایجاد کنید و هم تمامی مواد مورد نیاز برای رشد کودک را تأمین کنید. سعی کنید تا حد امکان از خرید دسرهای آماده خودداری کنید. با خلاقیت می‌توانید کاری کنید که کودک شما دسرهایی که برایش درست می‌کنید را به تمام خوراکی‌های خوشمزه فروشگاه ترجیح بدهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =