دمنوش های گرم مناسب سرماخوردگی

دمنوش های گرم مناسب سرماخوردگی

انواع دم نوش های گرم مناسب برای سرماخوردگی

دمنوش های مختلفی برای مصارف گوناگون وجود دارد. در این مقاله با دمنوش های گرم مناسب فصل سرما و سرماخوردگی آشنا می شویم. امیدواریم بتوانید با استفاده از این دمنوش ها سرحال تر از قبل شوید.

1 – دمنوش گرم با ترکیب عسل و لیمو

برای این دمنوش نیاز به آب بسیار داغ و دم کردن دمنوش ندارید. کمی آب گرم را با عسل مخلوط کنید و با یکی دو تکه لیمو یا آب لیمو ترکیب کنید و میل کنید.

2 – دمنوش تمشک با گل های لیمو

می توانید از توت خشک تمشک یا حتی مربای تمشک استفاده کنید. به همراه گل لیمو یا تکه های لیمو. مواد را با هم ترکیب کنید سپس آب داغ به آن اضافه کنید و بگزارید 30 دقیقه دم بکشد.

3 – دمنوش میوه ی گل رز

گل رز سرشار از ویتامین C می باشد. برای استفاده از این دمنوش باید میوه گل رز خشک شده را تهیه کنید. نزدیک به 500 گرم آن برای یک فلاسک کافی است. میوه های خشک شده را به همراه آب جوش در فلاسک ریخته و اجازه دهید خوب دم بکشد و در طول روز از آن استفاده کنید. شک نکنید برای سرماخوردگی معجزه می کند.

4 – دمنوش نعناع تازه

یک دمنوش بسیار ساده اما کارآمد می باشد. چند برگ نعناع را در لیوان بریزید و آب جوش به آن اضافه کنید. در لیوان را بگزارید و اجازه دهید دم بکشد. محلول نباید سرد شود و در حالی که هنوز گرم است نوش جان کنید. نعناع باعث می شود درد گلو کاهش یافته و گرفتگی بینی به سرعت بر طرف شود. هم چنین فراهم کردن نعناع نسبت به سایر دمنوش ها راحت تر است.

دمنوش های گرم

5 – دمنوش داغ پرتقال و زنجبیل

طبع زنجبیل گرم است و ضعف بدن در دوران سرماخوردگی را کمتر می کند. پرتقال هم که سرشار از ویتامین C می باشد. کافی است کمی عصاره پرتقال را در لیوان بریزید و حدود یک قاشق زنجبیل اضافه کنید. کمی آب جوش و تمام اجازه دهید دمنوش جادویی تان دم بکشد و آن را مصرف کنید.

6 – دمنوش لیمو با زنجبیل

این دمنوش مانند دمنوش پرتقال و زنجبیل است و طعم آن برای کسانی که بیشتر لیمو را ترجیح می دهند مناسب تر است. هم چنین می توانید از لیمو ، لیموی خشک شده و یا آب لیمو استفاده کنید. هم چنین میتوانید برای طعم آن از عسل کمک بگیرید.

7 – دموش کاکائو با زردچوبه

بسیار ساده به نظر می آید ولی بسیار کاربردی است و التهاب گلو را بسیار کاهش می دهد. کافی است به یک لیوان کاکائو داغ یک قاشق مرباخوری زردچوبه اضافه کنید و میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code