اولین مردمی که به خوردن مرغ روی آوردند چه کسانی بودند؟

اولین مردمی که به خوردن مرغ روی آوردند چه کسانی بودند؟

اولین مردمی که به خوردن مرغ روی آوردند چه کسانی بودند؟

امروزه هدف اکثر مراکز پرورش مرغ و خروس، تامین سبد غذایی مردم است اما جالب است بدانید که اولین مراکز پرورش مرغ و خروس تاریخ، به منظور اهلی کردن مرغ‌ها برای شرکت در جنگ ساخته شد.

با این حال، حدود ده هزار سال پیش، سربازان اهل آسیای شرقی برای اولین بار مرغ را کباب کرده و خوردند، اگرچه حتی آن موقع هم مرغ نه به عنوان غذایی لذیذ، بلکه قوتی بی‌مزه اما مغذی برای سربازان به شمار می‌رفت. هشت هزار سال پس از در تنگنا قرار گرفتن سربازان چینی و اجبار آن‌ها به کباب کردن گوشت هم‌رزمان کوچکشان، مردم فلسطین دریافتند که چگونه می‌توانند با کمک مواد مختلف مرغ را مزه‌دار کنند و از خوردن آن لذت ببریند.

مرخ

مردم فلسطین چگونه مرغ را تبدیل به غذایی خوشمزه کردند؟

فلسطین از جمله مناطق تجاری مهم جهان باستان است، به همین دلیل تبدیل به مرکز تجمع مواد غذایی ملل مختلف نیز شده بود. از جمله مهم‌ترین موادی که در دسترس مردم فلسطین بود، می‌توان به ادویه‌ها و سایر موادی که به درد طعم دار کردن خوراکی‌ها می‌خورند اشاره کرد. در همین حال پرورش مرغ در فلسطین به دو دلیل رونق بسیاری یافته بود، اول این که آب و هوای منطقه فلسطین به شدت برای پرورش تعداد بالای طیور مناسب است و دومین دلیل این است که همانطور که گفتیم، فلسطین تا دویست سال قبل از میلاد مسیح یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری دنیا بود و طیور یکی از جانورانی بودند که فلسطینیان به کمک آن‌ها به تجارت می‌پرداختند.

پرورش طیور و اهلی کردن آن در مقیاس وسیع، باعث شد که به مرغ‌ها به مرور شکل بهتری پیدا کنند و همین امر انسان را بیشتر به فکر خوردن مرغ‌ها بیندازد. البته تغییر طرز تفکر مردم درباره آداب غذایی نیز در این باره بی‌تاثیر نبوده و بسیاری از مورخان روی آوردن مردم به خوردن مرغ را انقلابی در فرهنگ غذای ملل می‌دانند.

سایر مردم دنیا چه زمانی به خوردن طیور روی آوردند؟

سیصد سال پس از روی آوردن فلسطینیان به خوردن طیور، یعنی در قرن اول پس از میلاد، خوردن مرغ در سراسر دنیا رواج یافت. امروزه هر فرد سالیانه سی و شش کیلو مرغ می‌خورد و محبوبیت گوشت طیور بیش از محبوبیت گوشت گاو است. همه این‌ها در حالی است که روزی بشر حتی فکرش را هم نمی‌کرد که به خوردن طیور روی بیاورد. به نظر شما بعد از این قرار است چه چیز جدیدی به زنجیره غذایی انسان‌ها اضافه شود؟ آیا ممکن است روزی مجبور به خوردن حیواناتی شویم که امروزه به نظرمان چندش‌آور هستند؟

خب، خبر بد این است که جواب هر دوی این سوال‌ها مثبت است. با توجه به افزایش جمعیت زمین، امروزه بسیاری از ملل به خوردن گوشت‌های نامتعاذف از جمله گوشت سگ روی آورده‌اند. جالب است بدانید همان مردمی که روزی برای اولین مجبور به خوردن مرغ شدند، امروزه مجبورند برای تامین مواد غذایی خود، تبدیل به اولین ملتی شوند که به خوردن گوشت سگ روی اورده است و مشغول پرورش سگ‌هایی صرفا جهت تامین مواد غذایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code